Těstoviny celozrnné 5kg

Těstoviny z mouky tvrdých odrůd obilovin. Vhodná příloha při krmení masem, ke konzervám, nebo i k vysokoproteinovým granulím. Zvýší pocit nasycenosti. Obsahují lepek.


  • (1 ks) Skladem
200 Kč
Kategorie: Přílohy k BARFu
 

Obsah surovin: Tvrdé odrůdy pšenice Triticum durum.

Obsah živin:  Hrubý protein 15 %, hrubá vláknina 1,5 %, hrub oleje a tuky 2,1 %, hrubý popel 1,7 %. 

 

Možnosti použití:  Krmné celozrnné těstoviny pro psy jsou vhodné pro všechna plemena psů bez alergie na lepek. Slouží především jako příloha k masité potravě. Mohou se podávat k syrovému masu, ke konzervám, nebo k vysokoproteinovým granulím.

Vlhké, uvařené těstoviny mohou být i ideálním nosičem sypkých, krmných doplňků potravy psa, jako jsou např. pivovarské kvasnice, kozí mléko, žraločí chrupavka, hovězí kolagen, silymarin, vaječné skořápky, prebiotika, chondroprotetika, sypké medikamenty, aj. Prášek se nalepí na těstoviny a pes jej beze zbytku sežere.

K těstovinám je vhodné přiřadit i zeleninu pro zvýšení obsahu vlákniny a zlepšení jejich trávení. Atraktivitu těstovin zvýšíte lehkým přelitím lososovým olejem, rybím, či drůbežím tukem, nebo vhodnými rostlinnými oleji - konopný, lněný, ostropestřecový, aj.

U nenasytných psů zvýší těstoviny pocit nasycenosti. Nepřekrmují se pak masem, nebo granulemi, tím i bílkovinami a nemají potom problémy s jejch trávením - plynatost, průjem. Nepoužívejte těstoviny jako hlavní krmnou dávku, ale jen jako doplněk bílkovinného krmiva, nebo k jeho zchutnění.

 

ZPŮSOB PŘÍPRAVY:

Na 100 g těstovin použijte 1 l vody. Vodu přiveďte k varu, vložte těstoviny a za občasného míchání vařte 8 - 10 min. Podávejte při pokojové teplotě v kombinaci s dalšími složkami krmné dávky, zejména s masovými produkty.

 

DÁVKOVÁNÍ: 

Níže uváděná množství jsou v mokrém stavu - po uvaření. Počítejte s tím, že těstoviny zvětší svou hmotnost po uvaření asi o 100 %.

Běžně se přidávají těstoviny k masu, ke konzervám, nebo granulím, a to do cca 20 - 30 %, tzn. 200 - 300 g / kg krmiva. Záleží hodně na velikosti psa, jeho aktivitě a také individuální "žravosti" a rychlosti trávení. U menších a středních psů je dobré se držet okolo 10 - 15 % z hmotnosti krmiva.

U obézních psů je možné těstoviny použít na snížení energetické hodnoty granulí a tím i celkového krmiva, protože pes neumí plně využít škroby na hrazení energie. U diety nahraďte uvařenými těstovinami část granulí z denní dávky, nepřidávejte ji ke krmivu navíc! Přidává se pak 15 - 20 % těstovin zamíchané do granulí. Pokud s tím nemá pes problémy, lze dát až 30 % - nutno ale odzkoušet.

 

SKLADOVÁNÍ A SPOTŘEBA: 

Skladujte hermeticky uzavřené v PVC sáčku a hlavně v suchu. I při malém zvlhnutí, např. kondenzací vody v obalu, může dojít k plesnivění těstovin. Pozor na napadení moly, nebo potravinovými roztoči. Pokud se tak stane, ihned těstoviny spotřebujte ( psovi to nevadí ) ať se vám moli nerozmnoží v domácnosti.