Psyllium 250g KH končí EXP 8/24

Podporuje trávení, zlepšuje činnost střev a čistí organismus od škodlivých látek. Je vhodným doplňkem pro psy v nadváze - zvyšuje objem krmiva v žaludku bez kalorií. Je řešením při potížích s průjmy, váže vodu ve střevě a upravuje peristaltiku střev.


 • 46 Kč / 100 g
 • (3 ks) Skladem
115 Kč
Kategorie: Doplňky stravy
 

Psyllium

( Jitrocel indický - lat. Plantago ovata ) se vyskytuje převážně v Indii a Asii. Jde o mleté slupky seminka Jitrocele na velmi jemný prášek bez obsahu jeho jádra.

Takto upravená surovina, komerčně nazývaná jen Psyllium, se dá klasifikovat jako vláknina s výraznou schopností vytvářet gel ve vodním prostředí. Po smíchání s vodou totiž postupně vytrvale bobtná. Dokáže zvětšit svůj objem dvacet až čtyřicetkrát a vytvořit tak měkký gel, který ve své absorbční schopnosti pokračuje ještě dále v trávicím ústrojí. Tím se zvyšuje objem stolice, čistí se mikroklky střevních stěn od vytrvalých usazenin, podporuje se peristaltika střev napomáhající tak posunu střevního obsahu. Vylučují se toxické látky a zabraňuje se tak jejich příliš dlouhému setrvávání ve střevech a možnosti jejich prostupu do krevního řečiště. Jemně mletá slupka semene Jitrocele indického - Psyllium obsahuje 35 procent rozpustných a 65 procent nerozpustných polysacharidů (celulóza, hemicelulóza a lignin).

Psyllium a jeho zdravotní účinky na organismus:

 • Přírodní zdroj rozpustné i nerozpustné vlákniny.
 • Podporuje trávení potravy a pohyb (peristaltiku) střev.
 • Reguluje a upravuje vyprazdňování.
 • Zmírňuje zácpu nebo průjem, nadýmání a plynatost.
 • Je prevencí před rakovinou tlustého střeva.
 • Čistí trávicí trakt od usazených zbytků nevhodné potravy - např. škroby, které tam mohou kvasit.
 • Pomáhá udržovat tělo v metabolické rovnováze.
 • Snižuje neblahé účinky při cukrovce.
 • Napomáhá omezovat obezitu u kastrátů a pokojových psů.

 

Možnosti použití:

Psyllium je surovina nevyvolávající žádný typ alergie, je vhodná i pro velmi citlivé nebo nemocné psy. Námi nabízené Psylium je velmi jemně mleté a má tak opravdu velmi vysokou absorpční schopnost. Je dobré si tuto vlastnost předem vyzkoušet, aby jste měli odhad, jak dokáže i malé množství zahustit kapalinu. Psylium se používá jako doplněk výživy při krmení masem i granulemi. Pro svou schopnosti vázat velké množství vody ( až padesátinásobek své hmotnosti ) je nutné jej před podáním psovi vždy namočit v dostatečném množství tekutiny - nepodávat v suchém stavu na krmivo bez dostatečného obsahu vody!

 • Díky vysoké absorpční vlastnosti, může být Psyllium i podporou při nutnosti zavodnit dostatečně psa - vytvořením vodného gelu a přidáním jej do krmiva. Stejně takovýmto způsobem se dá zvýšit objem krmiva u nenasytných psů nebo psů se sklonem k tloustnutí. Přidáním hustšího gelu se zvětší porce krmiva, ale nedodají se žádné kalorie - vhodný doplněk i pro obézní kastráty. Ideální je takto zahustit např. zeleninový nebo masový vývar pro zvýšení chutnosti gelu.

   

  DÁVKOVÁNÍ

  do 10 kg:   0,7 - 1,5 g

  10 - 30 kg:   1,5 - 3 g

  30 - 70 kg:    3 - 6 g 

  nad 70 kg:  nepřekračujte dávku 8 g / 1 dávku.

  Jedna mírně navršená kávová lžička odpovídá cca 1 g. Psyllium smíchejte s vodou v poměru 1 : 10 a nechejte cca 5 minut bobtnat. Pokud roztok pro vaše potřeby příliš zhoustne, dořeďte jej případně vodou. Nebo posypejte mokré krmivo či konzervu. Podávejte 1 - 2x denně - dle potřeby psa. Při aplikaci Psillia v suchém stavu na krmivo je nutno vlákninu dobře zapít vodou.

  Psyllium je nutné užívat s odstupem minimálně 1 hodiny od ostatních léků a doplňků stravy. Jinak naváže na sebe účinnou látku a ta vyjde i s ním ven - nevyužije se.

  Ani vysoké dávky Psyllia nejsou pro organismus toxické.  Musí být jen vždy dostatečně namočené ve vodě. Mírně vlhké psílium, byť jen v prachové podobě, vytváří na povrchu ( pokožka, předměty ) vytrvalou, mazlavou vrstvu, která se dá ale smýt vodou.

SKLADOVÁNÍ A SPOTŘEBA

Skladujte v dobře uzavřeném, neprodyšném PVC obalu, v suchu při teplotě do cca 25 °C, bez slunečního záření a hlavně rázového střídání teplot - může se kondenzovat voda na stěnách PVC obalu a následně by se mohl obsah znehodnotit nebo i zplesnivět. 

Spotřebujte nejlépe do 12 měsíců od zakoupení.