Iontový nápoj 320g KH

Iontový a vitamínový nápoj. Ideální pro účinné doplnění chybějících minerálů a vitamínů při vysoké zátěži, v horkém prostředí, při nemoci, podvýživě, v březosti, ve stresu aj. zátěžových situacích pro organismus psa. Rychle rozpustný ve vodě. Sestaveno pro potřeby psů v zátěži.


 • 62,50 Kč / 100 g
 • (5 ks) Skladem
200 Kč
Kategorie: Doplňky
 

Iontový nápoj

Premix surovin pro přípravu iontového nápoje, sestavený speciálně pro potřeby psů v zátěžových situacích. Bez aromat, barviv a kyseliny citrónové. Vhodné především pro psí sprintery, psy věnující se weight pullingu, pro jakékoliv aktivity psa v horkém letním období, při delších cestách autem, během nemoci, kdy pes nechce přípiš pít ani příjímat potravu, při podvýživě - nalezenci, ve stresových situacích a jiných, kdy má organismus psa vysokou spotřebu živin.

Jde o v praxi osvědčený iontový a vitamínový nápoj, vhodný při potřebě kvalitně zavodnit psa před i po výkonu a nebo také pro kvalitní doplnění tekutin během dne - velmi významný především v horkém letním období, kdy je podstatně zvýšená spotřeba minerálních látek organismem i při klidovém režimu.

Včasná a účinná hydratace s dostatkem iontů a vitamínů zlepšuje celkovou kondici psa a významně zvyšuje předpoklad pro kvalitní výkon.

Proč zavodnit psa iontovým nápojem před výkonem:

 •  Voda v těle působí jako chladič organizmu.
 •  Voda odvádí z těla nežádoucí produkty metabolizmu.
 •  Doplňuje potřebné minerály a vitamíny.
 •  Udržuje energetické zásoby glykogenu ve svalech.
 •  Oddaluje počátek únavy a zvyšuje výkonnost.
 •  Chrání před úplným vyčerpáním a vznikem svalových křečí.
 •  Zvyšuje celkovou kondici psa a chuť k výkonu.
 •  Ideální pro intenzivní kratší výkony - do 30 minut.
 •  Ideální pro regeneraci sil po ukončení výkonu.
 •  Lepší zvládnutí stresových situacích - nervozita z prostředí.
 •  Vhodné i pro běžné denní doplnění tekutin - především v létě.

 

Příprava a dávkování:  

 1. Pro běžnou každodenní hydrataci 1x denně: 5 g Iontového mixu / na 10 kg hmotnosti psa. Rozmíchat ve studené vodě ( cca 15 ml vody / 1 kg psa ). Pro zavodnění před závody v horkém období podávejte 2 - 3x denně. Při vysoké potřebě iontů ( v extrémním zatížení ) je možné tuto dávku aplikovat jako přídavek iontů do našeho Energetického rehydratačního nápoje.

 2. Při vyšší pohybové aktivitě nebo závodu ( výcvik, závody do 10 - 20 minut, aj. ): 7 - 8 g prášku / na 10 kg hmotnosti psa. Rozmíchat ve studené vodě ( cca 15 ml vody / 1 kg psa ). Před aktivitou 1x večer, ráno nebo cca 2 hodiny před začátkem. Po ukončení aktivity ihned 1 dávku do 30 minut - jak se pes vydýchá a uklidní. 

 3. Při vysoké zátěži ( aktivita 30 - 45 minut ) a vyšších teplotách vzduchu nad 20 °C: Doporučujeme 1x 10 - 15 g / 10 kg hmotnosti psa - ráno a cca 1 hodinu před začátkem aktivity. Po ukončení závodu ihned ( max. do 30 minut ) 1 dávku jak se pes vydýchá a uklidní.  

 4. Při dlouhotrvající intenzivní zátěži ( několik hodin až dnů ): Podávat v průběhu aktivity do každé dávky vody 1x 5 - 7 g iontového nápoje. Při takovéto dlouhodobé aktivitě je dobré střídat iontový nápoj s vysoce energetickými zdroji z tuku a bílkovin.

 

Ani vysoká jednorázová dávka iontového nápoje, přijatá např. mylným poměrem namíchání, zvíře nijak neohrozí. Nadbytečné živiny se z těla snadno vyloučí močí a maltodextrin nemá vliv na metabolizmus ani ve vysoké dávce - postupné uvolňování energie. Jen v takovém případě ať pes má stálý přístup k čisté vodě a co možná nejvíc pije. Při jednorázové extrémní dávce může pes dostat nanejvýše průjem z nadbytku maltodextrinu.

 

SKLADOVÁNÍ A SPOTŘEBA

Skladujte vždy v dobře uzavřených PVC obalech, v suchu a temnu. Spotřebujte dobře uzavřené maximálně do 10 měsíců od nákupu.

 

Složení: Maltodextriny, laktát vápenatý, citronan sodný, chlorid sodný, hořečnaté soli kyseliny citrónové, citronan draselný, draselné soli kyseliny trihydrogenfosforečné, syrovátková bílkovina, citrusový pektin, β- karoten, vitamínová směs (L-askorbová kyselina, tokoferyl-acetát 50%, nikotinamid, D-pantothenát vápenatý, riboflavin, pyridoxin-hydrochlorid, thiamin-mononitrát, kyselina pteroylmonoglutamová, D-biotin, kyanokobalamin),  chlorid draselný, emulgátor: sójový lecithin, síran železnatý, oxid zinečnatý, síran manganatý, síran měďnatý, jodičnan draselný.

 

Výživové údaje ve 100 g: Bílkoviny 500 mg, Sacharidy ( maltodextriny ) 90 g, Mastné kyseliny 100 mg, NaCl 1,5 g, Energetická hodnota - 1610 kJ = 383 kcal.

Vitamíny: E mg 10,80, B1 mg 1,00, B2 mg 1,50, B6 mg 1,30, B12 µg 4,00, C mg 200,00, Kys. listová µg 140,00, Kys. pantothenová  mg 6,50, Niacin mg 16,00, Biotin µg 130,00,

Minerální látky: Sodík mg 600,00, Draslík mg 210,00, Vápník mg 120,00, Hořčík mg 90,00, Chloridy mg 620,00, Železo mg 2,00, Mangan mg 0,40, Zinek mg 2,20, Jód µg 30,00.