Hydrolizovaný vepřový kolagen 500g KH

Má velmi vysokou stravitelnost a využitelnost v organizmu. Nepostradatelný prvek pro stavbu pojivových tkání. Vhodný doplněk při krmení masem i granulemi. 


  • 60 Kč / 100 g
  • (1 ks) Skladem
300 Kč
Kategorie: Doplňky
 

Hydrolizovaný vepřový kolagen

Hydrolyzovaný kolagen - je bílkovina, která tvoří základní stavební hmotu pojivových tkání, tedy chrupavek, vaziva a šlach. Je velmi odolný v tahu, proto je důležitým prvkem pro zpevnění celého pohybového aparátu. Kolagen se vyskytuje také v kostech a kůži.

Hydrolyzovaný vepřový kolagen je ve vysoké potravinářské kvalitě a je tak velmi hodnotným, preventivním doplňkem stravy, především při krmení masem, tzv. Barfování - hlavně u velkých a obřích plemen. Může však být také velmi účinnou prevencí proti kloubním potížím i při jednostranném krmení granulemi. Hydrolyzovaný vepřový kolagen je bílý krystalický prášek v sypké formě, což umožňuje mnohem lepší dávkování i použití v krmivu než tablety, které mnohdy psi nechtějí pozřít. Psi jej velmi dobře přijímají díky jeho "masité" vůni.

Hydrolýza je rozkladná reakce, při které se spotřebovává voda a složité látky se při ní štěpí na kratší řetězce. Takto se bílkoviny kolagenu štěpí na velmi krátké části, až peptidy ( aminokyseliny ), které jsou pak v organizmu mnohem snadněji a lépe využitelné. Kvalitu hydrolyzátu lze odvodit od jeho molekulové hmotnosti, která se uvádí v daltonech. Čím nižší je hodnota daltonů, tím kratší jsou molekulární řetězce a tím vyšší je jejich využitelnost v organismu. Kvalitní hydrolyzáty se pohybují v rozmezí 2000 - 5000 daltonů. Za špičkové hydrolyzáty se považují ty s hodnotou blízké 2000 daltonů a nižší. Proto je hydrolyzát kolagenu oproti klasickému mnohonásobně využitelnější a má vysokou stravitelnost - i přes 95 %. 

Pro zabudování aminokyselin kolagenu do kloubních systémů má především u psů velký význam Vitamín C. U bolestivých případů nebo u starých psů je vhodné začlenit i MSM, který potlačí záněty i bolest, která je provází. 

DÁVKOVÁNÍ

Preventivně:  0,5 - 1 g / 10 kg psa / den.

Preventivní dávky ( 1 - 2 g / 10 kg / den ) podávejte především velkým a obřím plemenům už od 4. měsíce věku štěněte. Předejdete tak riziku vzniku osteoartrózy, která tyto plemena velmi často postihuje. Čím větší máte plemeno tím více přidejte kolagenu ( až po horní hranice dávkování, nebo dle "citu" ). U dávkování kolagenu pro velké a obří plemena platí, že více je lépe, avšak denní dávka by měla být max. 20 - 25 g.

Při počínající bolestivosti:  2 - 3 gramy / 10 kg psa / den. Max. 25 g / den u velkých plemen. Rozdělte dávku rovnoměrně do krmiva podávaného během dne. Po viditelném zlepšení je možné přejít na preventivní dávky, většinou to je cca po měsíci. Podávejte pak stále a bez přestávek.

Doporučuji přidat k těmto dávkám ještě 0,5 - 1 g vitamínu C / 10 kg psa, pro podporu vyššího využití kolagenu v těle psa. Při už znatelných bolestech přidejte také MSM - 1 g / 10 kg psa / den. V takovém případě už je lepší použít naši hotovou směs Kolagen Triplet Mix, kde jsou všechny složky již obsaženy.

Hydrolyzovaný vepřový kolagen nasypejte, případně i s doplňky, na vlhké granule, maso, konzervu nebo vařené těstoviny a promíchejte. Hmota se nalepí na krmivo a pes ji beze zbytku sežere. Možno také smíchat s jinými doplňky stravy psa, např. pivovarskými kvasnicemi, sušenými vejci, vodními řasami, arktickým krillem, Proteinovým mixem 86, aj. Pro preventivní kompletní výživu kloubů doporučuji směs Chondro 4Dogs nebo Žraločí chrupavku.

Hydrolyzovaný vepřový kolagen podávejte preventivně asi 3 měsíce, poté se doporučuje přestávka na cca 14 dnů - měsíc a přípravek opět začněte podávat, přestávka není ale podmínkou. U akutních případů podávejte trvale, bez přestávek.

Případný omyl v dávkování ( při vyšší jednorázové dávce ) psovi nijak neuškodí. Jde o produkt z přírodní suroviny, který není ani ve vysoké dávce pro zvíře toxický. Při velkých dávkách může dojít max. k průjmu či plynatosti. V takovém případě uberte na dávce.

 

SKLADOVÁNÍ A SPOTŘEBA

Skladujte v hermeticky uzavřených PVC obalech, především v suchu a temnu. Surovina ve vlhku tvrdne. Pokud se vám to stane, rozdrťte hrudky a přidejte do krmiva, na kvalitu a účinnost to nemá vliv. Spotřebujte při správném skladování nejlépe do 12 měsíců od nákupu.

 

Složení:  Hydrolyzovaný vepřový kolagen

Obsah živin:  Bílkoviny - 99 %. Z toho kolagenních peptidů - 100 %. Průměrná molekulová hmotnost peptidů - 2070 daltonů - vysoká využitelnost v těle !