Hydrolizovaný rybí kolagen 250g KH končí EXP 7/24

Patří k velmi stravitelným a účelným složkám kloubní výživy. Má vysokou vstřebatelnost a využitelnost v organizmu - přes 88 %. Jde o nepostradatelný prvek pro stavbu pojivových tkání, ochranu a kvalitu kůže, aj.


  • 96 Kč / 100 g
  • Momentálně nedostupné
240 Kč
Kategorie: Doplňky
Položka byla vyprodána...
 

Hydrolyzovaný rybí kolagen

Hydrolyzovaný rybí kolagen se řadí mezi kolageny typu I. Tento typ tvoří až 90 % celkového množství kolagenu v organizmu. Hydrolyzovaný kolagen je vysoce účinná bílkovina, která se podílí na udržování i vzniku základní stavební hmoty pojivových tkání, tedy chrupavek, vaziva a šlach. Je velmi odolný v tahu, proto je důležitým prvkem pro zpevnění celého pohybového aparátu. Kolagen se vyskytuje také v kostech a kůži, ovlivňuje i kvalitu drápů a srsti. Díky jedinečnému složení a strukturě rybích kolagenových peptidů je tento hydrolyzát pro organismus biologicky mnohem dostupnější. Vstřebává se totiž až 1,5x efektivněji, než kolagen hovězí nebo vepřový. 

Hydrolýza je rozkladná reakce, při které se spotřebovává voda a složité látky se při ní štěpí na kratší řetězce. Takto se bílkoviny kolagenu štěpí na velmi krátké části, až peptidy ( aminokyseliny ), které jsou pak v organizmu mnohem snadněji a lépe využitelné. Hydrolyzát kolagenu je oproti klasickému mnohonásobně využitelnější v organizmu a má vysokou stravitelnost - až přes 88 %. 

Možnosti použití: Hydrolyzovaný rybí kolagen je velmi vhodným, preventivním doplňkem stravy, především při krmení masem, tzv. Barfování - hlavně u velkých a obřích plemen. Může však být prevencí proti kloubním potížím i při jednostranném krmení granulemi. Hydrolyzovaný kolagen je bílý krystalický prášek v sypké formě, což umožňuje mnohem lepší dávkování i použití v krmivu než tablety, které mnohdy psi nechtějí pozřít.

DÁVKOVÁNÍ

Akutně:  Jako doplněk výživy kloubů při podezření na jejich počínající bolestivost:  1,5 - 2,5 gramu / 10 kg psa / den. Rozdělte dávku rovnoměrně do krmiva podávaného během dne.

Preventivně:   0,5 - 1 g / 10 kg psa.

Doporučuji přidat k těmto dávkám ještě 0,5 - 1 g vitamínu C / 10 kg psa.

Hydrolyzovaný rybí kolagen nasypejte na vlhké granule, maso, konzervu nebo vařené těstoviny a promíchejte. Hmota se nalepí na krmivo a pes ji beze zbytku sežere. Možno také smíchat s jinými doplňky stravy psa, např. pivovarskými kvasnicemi, vodními řasami, arktickým krillem.

Hydrolyzovaný rybí kolagen podávejte preventivně asi 3 měsíce, poté se doporučuje přestávka na cca měsíc a přípravek opět začněte podávat. U akutních případů podávejte trvale.

Případný omyl v dávkování ( při vyšší jednorázové dávce ) psovi nijak neuškodí. Jde o produkt z přírodní suroviny, který není i ve vysoké dávce pro zvíře toxický.

 

Složení:  Hydrolyzovaný rybí kolagen 

Obsah živin:  Bílkoviny - 99% / z toho kolagenních peptidů - 100 %. 

 

SKLADOVÁNÍ A SPOTŘEBA

Skladujte v hermeticky uzavřených PVC obalech, především v suchu a temnu. Směs ve vlhku tvrdne. Pokud se vám to stane, rozdrťte hrudky a přidejte do krmiva, na její kvalitu a účinnost to nemá vliv.

 Spotřebujte při správném skladování do 10 měsíců od nákupu.