Beta Glukan 82% sypký-Imunostimulátor 50g KH

  • 1 z 2

Extrakt z kvasinek s vysokým obsahem beta glukanů stimulujících imunitní systém i střevní mikroflóru. Přispívá pozitivně k celkové kondici psa. 


  • 450 Kč / 100 g
  • (3 ks) Skladem
225 Kč
Kategorie: Doplňky stravy
 

Beta Glukan 82 % sypký - Imunostimulátor

Je přírodní potravinový doplněk izolovaný z buněčné stěny kvasinek Saccharomyces cerevisiae. Beta glukany obecně posilují a aktivizují imunitní systém a pozitivně působí na střevní mikrobiom. Celkově tak zvyšují odolnost organismu v zátěži (psi v tréninku), podporují regeneraci organismu po zranění či nemoci a v mnoha ohledech působí preventivně. Detailnější popis mechanismu účinku najdete níže. 

Významný efekt (nejen) na imunitní systém má i vitamín C, který můžete podávat společně s beta glukany. 

Beta glukany jsou širokou skupinou polysacharidů vyskytujících se v buněčných stěnách bakterií, kvasinek, hub a některých rostlin (obilovin). Chemicky jsou složeny z řetězců molekul β-D-glukózy, které se liší délkou a větvením a tím i biologickými účinky.  Beta glukany izolované z kvasinek mají dlouhé řetězce, jsou bohatě větvené (vazbami 1,6) a jsou nerozpustné ve vodě. 

Imunostimulační efekt beta glukanů je dobře popsán mj. u rybiček, myší, prasat, koní a samozřejmě i u psů a lidí. Jednotlivé studie využívají beta glukany z různých zdrojů (a tedy různého složení a různého biologického účinku) a následující informace se vztahují k beta glukanům obecně. Beta glukany aktivují buňky imunitního systému vazbou na receptory na jejich povrchu a tím dochází:

  • ke zvýšení obranyschopnosti organismu proti infekčním nemocem
  • k aktivaci mechanismů obrany proti nádorovým onemocněním
  • ke zvýšené produkci protilátek po vakcinaci

Beta glukany jsou ovšem taky vlákninou a ovlivňují i trávící trakt:

  • ovlivňují metabolismus a vstřebávání cholesterolu a tím pomáhají snižovat jeho hladinu v krvi
  • pozitivně ovlivňují střevní mikrobiotu, která se velkou měrou podílí na regulací nespecifických zánětů a regulaci tělesné hmotnosti

Dávkování

Akutní stavy (nemoc) či extrémní zátěž (trénink, závod) - střední psi 1-2 g 1× denně, psi nad 25 kg 1-2 g 2× denně.

Preventivní podávání: psi do 25 kg 0,5 g/den; psi nad 25 kg 1 g/den.

Mírně navršená kávová lžička odpovídá cca 2 g, doporučujeme si dávku orientačně odvážit na digitální kuchyňské váze. Prášek lze jednoduše zamíchat do denní dávky krmiva. Beta glukan lze podávat dlouhodobě, preventivně a ani u vyšších dávek nebyly pozorovány negativní účinky. 

Skladování a spotřeba

Skladujte v dobře uzavřeném obalu, v suchu a temnu. Spotřeba do 10 měsíců od zakoupení.